BIBUS MENOS Sp. z o.o.

Firma BIBUS MENOS Sp. z o.o. jest polsko-szwajcarską firmą o profilu sprzedażowo-produkcyjno-usługowym. Działalność na polskim rynku rozpoczęliśmy w 1994 roku jako spółka MENOS Sp. z. o.o., po czym po kilku latach weszliśmy w skład Holdingu BIBUS. Holding działa w ponad dwudziestu krajach Europy i Azji.

Naszym Klientom staramy się zapewnić kompleksową obsługę w przypadku każdego zlecenia. Na bazie produktów dostarczanych przez wyselekcjonowanych i sprawdzonych dostawców tworzymy indywidualne i systemowe rozwiązania. Jesteśmy w stanie zaprojektować, wyprodukować, wdrożyć, a następnie objąć obsługą serwisową i gwarancyjną rozwiązania sygnowane naszą marką.

Jednym z głównych fundamentów działalności BIBUS MENOS Sp. z o.o. jest sprzedaż komponentów i rozwiązań. Posiadamy w ofercie blisko 50 tysięcy artykułów dostarczanych przez kilkadziesiąt uznanych światowych marek, których jesteśmy głównym dystrybutorem na terenie Polski.

W obszarze wyposażenia medycznego oferujemy między innymi rozwiązania pneumatyczne, a także serwonapęd Absodex Direct Drive, który występuje również w wersji miniaturowej i w tej postaci odpowiada potrzebom w zakresie wyposażenia medycznego.

W ramach oferty posiadamy zbiorniki ciśnieniowe marki Global Water Solutions serii M-INOX™ zbudowane ze stali nierdzewnej, które znajdują szczególne zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym oraz laboratoriach medycznych.

Przydatnym elementem wyposażenia będą także systemy regulacji wysokości, takie jak system easymotion, regulowane stoły robocze czy biurka sterowane elektrycznie.

Wyjątkową ofertę stanowią drukarki 3D marki Rapidshape, która jest producentem wysoce wydajnych systemów do wytwarzania przyrostowego modeli z żywic dla stomatologii i protetyki. Zostały one opracowane w ścisłej współpracy z laboratoriami protetycznymi i producentami materiałów fotopolimerowych.

Miasto: 
Gdansk